• Zabezpieczenia wykopów

  Poznaj więcej w tym temacie

 • Kiedy stosuje się zabezpieczenia wykopów?

  Podczas budowania różnorodnych budowli często stosuje się zabezpieczenia wykopów. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo osunięcia się podłoża wgłąb wykopu i stosuje się je w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, kolejowym oraz hydrotechnicznym.

   

  W wielu przypadkach technologie zabezpieczenia wykopów spotkać można również podczas budowania obiektów sportowych i rekreacyjnych, dróg i autostrad oraz różnorodnych elektrowni wiatrowych.

   

  Do takich profesjonalnych prac wykorzystuje się również specjalistyczny sprzęt, który zapewni bezpieczeństwo oraz usprawni wszelkie prace budowlane.

 • Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

  broken image

  Obudowy berlińskie

  Rozwiązanie jakim są obudowy berlińskie stosuje się do zabezpieczenia tymczasowych wykopów. Kondygnacje podziemne budynków, instalacje podziemne to tylko przykładowe z nich.

  broken image

  Palisady

  Palisady wykonuje się najczęściej jako styczne lub sieczne, a technologia wykorzystywana w tych przypadkach to CFA. Są one ścianami konstrukcyjnymi oraz elementami oporowymi głębokich wykopów.

  broken image

  Grodzice

  Grodzice są rozwiązaniem tymczasowym lub stałym. W zależności od potrzeb wybiera się więc dane rozwiązanie, jednakże stosowane mogą być zarówno w budownictwie lądowym jak i hydrotechnicznym. W tym drugim przypadku można w prosty sposób zabezpieczyć wykop, by woda gruntowa nie napływała wewnątrz wykopu.

 • Kontakt

  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z zabezpieczeniem wykopów serdecznie zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego dostępnego poniżej.

 • Partner seriwsu

  Aarsleff - Zabezpieczenia wykopów